Producent toreb papierowych
torby papierowe

Cechy rozpoznawcze toreb ekologicznych

torby papierowe

Cechy rozpoznawcze toreb ekologicznych

Z roku na rok coraz więcej mówi się o byciu „eko”. To sprawia, że wiele osób zwiększa swoją wiedzę i zaczyna rozumieć, że znaczenie ma nie tylko to, co blisko nas, ale także to, co dzieje się w skali całego globu. Każdego dnia stajemy przed trudnymi decyzjami, które często są wyborem między tym, co łatwe, ale szkodliwe, a tym, co trudniejsze, ale rozsądne. Przykładem może być wykorzystywanie foliowych reklamówek, które są niebezpieczne dla środowiska i które obciążają go na tysiące lat. Doskonałym ich zamiennikiem są torby eko w całości wykonane z biodegradowalnego papieru. Warto poznać je bliżej, by korzystać z nich częściej i bardziej docenić ich możliwości.

Estetyka na najwyższym poziomie

Jedną z podstawowych cech toreb ekologicznych jest – wbrew powszechnie panującemu przekonaniu – ich estetyka. Dzięki naturalnemu, ale doskonale dobranemu designowi propozycje te prezentują się doskonale i są rozwiązaniem dedykowanym przede wszystkim fanom prostych, ale eleganckich rozwiązań. Eko torby wyróżniają się z tłumu, ale nie robią tego w tani, krzykliwy sposób.

Jednak to nie wszystko. Ze względu na unikatowy kolor i uzyskiwaną w procesie tworzenia strukturę, torby eko są świetną bazą do tworzenia różnokolorowych wzorów i napisów, które urozmaicają kompozycję. Wzbogacające je ozdoby zachowują wyraźne kontury i są doskonale uwypuklone. Jak pokazują testy, logo nadrukowane na papierze jest znacznie wyraźniejsze, niż identyczna grafika na folii. Wszystko to sprawia, że przekaz, którym chcemy przykuć uwagę odbiorców, jest bardziej czytelny, zapada w pamięć i czyni z nas markę klasy premium.

Wysoka jakość i wytrzymałość

Wiele osób zastanawia się, czy torba eko wykonana na bazie celulozy może z powodzeniem zastąpić reklamówkę foliową, szczególnie biorąc pod uwagę jej wytrzymałość. Okazuje się, że proponowane obecnie rozwiązania w niczym nie ustępują ich plastikowym odpowiednikom. Jak to możliwe? Kluczem do sukcesu są nowoczesne metody produkcji i wysokiej klasy materiały. Ważna jest także gramatura wykorzystywanego papieru – im wyższa, tym większy ciężar może zostać wykorzystany. Właśnie dlatego w czasie tworzenia naszych propozycji wykorzystujemy brązowy, odporny papier kraft, który wzbogacany jest w mocne, skręcane uchwyty, wzmacniane od wewnątrz.

Wytrzymałość toreb wiąże się także z ich doskonale przemyślaną konstrukcją, która wyróżnia się m.in. płaskim dnem. Zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość stabilnego przechowywania produktów i ich łatwe przenoszenie.

Eko propozycja

Podstawową cechą rozpoznawczą toreb ekologicznych jest jednak ich biodegradowalność i możliwość dalszego przetwarzania. To doskonała opcja dla każdego, kto kocha naszą planetę i chce mieć swój udział w jej wspieraniu. Dlaczego eko propozycje są tak wartościowe? Przede wszystkim dlatego, że w całości tworzone są na bazie papieru, który nie jest szkodliwy dla środowiska i może zostać ponownie wykorzystany. Warto pamiętać, że  papier wykonany jest z celulozy, którą środowisko naturalne potrafi przetworzyć i rozłożyć na elementy składowe gleby. Oczywiście najlepiej jest wybierać szare torby papierowe wykonane z makulatury i wzbogacone jedynie o minimalistyczne nadruki reklamowe.

Dodatkowo dzięki wspomnianej już wytrzymałej konstrukcji torba może stać się elementem wielokrotnego użytku, który posłuży nam do przechowywania lub stanie się stylowym opakowaniem na prezent. Szukanie sposobu na nadanie drugiego życia pozwala na pełne wykorzystanie potencjału toreb eko.

Nasza oferta

Jeśli szukasz wysokiej jakości toreb, które wpisują się w styl eko, skorzystaj z naszej oferty. Jako firma z doświadczeniem tworzymy zaskakujące propozycje, które są odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Dzięki zwiększeniu świadomości ekologicznej poszczególnych konsumentów i całych populacji możemy razem tworzyć nową, lepszą przyszłość. Kupując nasze produkty tworzone z papieru kraft, wybierasz propozycje wykonane odpowiedzialnie i etycznie.

Nasze ekologiczne torby reklamowe całkowicie rozkładają się w środowisku w czasie zaledwie kilku tygodni. Trwa to nieporównywalnie krócej niż rozkład opakowania z tworzyw sztucznych czy papierów laminowanych, którym może to zająć nawet kilkadziesiąt do kilkuset lat.

Jednocześnie nasze eko propozycje wyróżniają się doskonałą stylistyką. Ich warstwa wizualna tworzone jest tak, by zaspokoić potrzeby klientów ceniących elegancję i maksymalną funkcjonalność. Materiał, na którym bazujemy, daje poczucie wyjątkowości i indywidualnego, rzemieślniczego podejścia. Dodatkowo wszystkie nasze propozycje można spersonalizować, umieszczając na nich wzory, nadruki logo oraz dobierając do nich uchwyty ekologiczne ze sznurków bawełnianych lub jutowych. To doskonałe rozwiązanie przydatne w czasie pakowania materiałów reklamowych na targach, konferencjach, prezentacjach.

Produkty tworzymy na bazie papierów kraft białych i brązowych, prążkowanych i gładkich o gramaturze od 100 do 250 g/m². Wzmacniane denko daje możliwość bezpiecznego użytkowania.

W zależności od upodobań w czasie tworzenia możemy wykorzystać:

  • druk offsetowy (CMYK, Pantone),
  • sitodruk,
  • hot stamping (złoty, srebrny i inne),
  • tłoczenie (wklęsłe, wypukłe).

Dostępne rodzaje uchwytów to:

  • sznurek bawełniany, kolor według upodobań,
  • sznurek jutowy naturalny brązowy,
  • tasiemki atłasowe, rypsowe i inne w wielu kolorach,
  • uchwyt sztancowany.
Zobacz również nasze torby ozdobne!