Producent toreb papierowych
torba

Metody nadruków stosowane na torbach

torba

Metody nadruków stosowane na torbach

Torby papierowe są produktem znanym od lat, jednak w ostatnim czasie przeżywają swój renesans. Dzięki ekologicznej formie i nowoczesnej estetyce są doskonałym nośnikiem informacji o naszej firmie. Na ich powierzchni możemy umieścić niemal każdy projekt – od minimalistycznego logo, aż po skomplikowaną grafikę.

Jednak aby stworzony nadruk prezentował się elegancko i zapadał w pamięć, należy skorzystać z odpowiedniej metody jego tworzenia. Na uwagę zasługuje przede wszystkim metoda sitograficzna, a także metoda fleksograficzna. Czym charakteryzują się poszczególne rozwiązania? Jakie są ich wady, a jakie zalety? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Nadruk – co warto wiedzieć?

Pierwszym krokiem, by na naszej torbie pojawił się elegancki nadruk, jest stworzenie dokładnego projektu. Oczywiście to my, jako właściciele marki wiemy najlepiej, jaka jest nasza wizja i co powinna zawierać dana grafika. Ostateczną wersję warto jednak skonsultować z profesjonalistą, który zadba o odpowiednie ułożenie poszczególnych elementów i dobrze dobraną kolorystykę. Dzięki specjalistycznej poradzie nasz projekt stanie się lekki, wyrazisty, a przy tym będzie zapadał w pamięć.

Na efekt końcowy ma wpływ także materiał, na którym chcemy umieścić grafikę. Każdy papier ma bowiem inną specyfikę, która z jednej strony wpływa na trwałość produktu, a z drugiej decyduje o możliwościach drukarskich. Z wyprzedzeniem warto też zastanowić się, z jakich uszlachetnień chcemy skorzystać, a także, jakie detale wzbogacą nasze torby.

Metoda sitograficzna

Pierwsza z podstawowych metod stosowanych w przypadku toreb papierowych to metoda sitograficzna. Rozwiązanie to jest wykorzystywane głównie w przypadku prostych nadruków, które nie wymagają użycia więcej niż pięciu barw. Metoda sitograficzna sprawdza się także w czasie realizacji niskonakładowych projektów.

Jak wygląda tworzenie nadruków wspomnianą metodą? W procesie wykorzystywana jest specjalna siatka, która przy użyciu farby pozwala umieścić grafikę na papierze. Siatka ta jest wykonana z różnego rodzaju włókien. Jej charakterystyka pozwala dopasować działania drukarskie do poziomu skomplikowania nadruku oraz umożliwia tworzenie niewielkich oczek,  czyli odwzorowywanie nawet najmniejszych detali. Nad całością czuwają odpowiednio zaprogramowane urządzenia.

Metoda fleksograficzna

Drugim popularnym rozwiązaniem jest metoda fleksograficzna, która sprawdza się jeśli nasz projekt jest bardziej szczegółowy i skomplikowany. Metoda ta jest polecana także wtedy, gdy:

  • w grę wchodzi grafika z przejściami tonalnymi,
  • projekt obejmuje grafiki charakteryzujące się dużą powierzchnią,
  • chcemy zrealizować wielkonakładowe projekty.

Wykorzystanie wspomnianego rozwiązania pozwala na zastosowanie dziesięciu kolorów. Do zalet metody fleksograficznej należy przede wszystkim wysoka jakość wykonania i efektywność pracy.

Nasza oferta

Jeśli szukasz wysokiej jakości toreb papierowych z nadrukiem, skorzystaj z naszej oferty. Nasze propozycje wyróżniają się doskonałą jakością materiałów, a także samego wykonania. Innowacyjne metody i maszyny najnowszej generacji gwarantują świetną rozdzielczość oraz wytrzymałość gotowej grafiki. Warto podkreślić, że parametry produktu ustalamy indywidualnie, dzięki czemu masz pewność realizacji zamówień w sposób profesjonalny i odpowiadający Twoim oczekiwaniom. Już dziś sprawdź naszą ofertę i postaw na rozwój biznesu.

Zobacz również nasze torby ozdobne!