Producent toreb papierowych
piekarnia

Sposoby uszlachetniania toreb ekologicznych

piekarnia

Sposoby uszlachetniania toreb ekologicznych

Papierowe torby ekologiczne to doskonała alternatywa dla foliówek, które zaśmiecają nasze środowisko. Biodegradowalne i szybko rozkładające się, mogą stanowić również doskonały nośnik reklamy. Umieszczone na nich logo firmy razem z jej nazwą bowiem będą widoczne w przestrzeni publicznej. Torby ekologiczne sprawdzą się również w trakcie targów i konferencji: można do nich pakować firmowe gadżety, a następnie rozdawać je potencjalnym klientom lub kontrahentom. W końcu papierowe torby ekologiczne, ze względu na różne sposoby ich uszlachetniania stanowią ciekawy, dekoracyjny gadżet. Sprawdź, jak powstają i w jaki sposób można je uszlachetnić.

Jak powstają torby papierowe?

Jednymi z bardziej popularnych toreb papierowych są torby z nadrukiem. Ich produkcja zaczyna się od przygotowania projektu, zgodnie ze wskazówkami klienta. Gdy projekt, skonsultowany z naszymi grafikami, będzie gotowy można użyć matryc fotopolimerowych. Druk na ekologicznej torbie papierowej można wykonać w technice:

  • fleksodruku,
  • offsecie,
  • sitodruku.

Wybór konkretnej metody zależeć będzie od rodzaju torebki z nadrukiem. Jeśli druk ma znajdować się na całej powierzchni torebki, wówczas najlepsza będzie technika fleksodruku. Fleksodruk będzie również najbardziej odpowiedni w przypadku dużych zamówień, powyżej trzech tysięcy sztuk.

Offset stosuje się do produkcji ekologicznych torebek papierowych, zadrukowanych w centralnej części. Co więcej, tak wykonany nadruk można dodatkowo uszlachetnić, na przykład zabezpieczając go folią matową lub błyszczącą, lakierem UV, stosując druk wypukły lub dodając złocenie na gorąco. Ponadto metoda offsetowa umożliwia druk zarówno mniejszych, jak i większych ilości toreb.

Jakie są sposoby uszlachetniania toreb ekologicznych?

W naszej ofercie posiadamy wiele różnych rodzajów toreb ekologicznych, uszlachetnionych na wiele różnych sposobów. Jedną z naszych propozycji są biodegradowalne torby z papieru ECO KRAFT, wytwarzanego z makulatury i włókien pierwotnych. Zostały stworzone z myślą o klientach, ceniących sobie elegancję, a jednocześnie stawiających na ekologię. Torby ECO KRAFT można spersonalizować poprzez umieszczenie na nich wzorów, nadruków, logo czy też dobierając do nich uchwyty ekologiczne ze sznurków bawełnianych lub jutowych. Uszlachetnić je można stosując druk offsetowy, sitodruk, hot stamping oraz tłoczenie wklęsłe lub wypukłe. Sposobem uszlachetniania toreb ekologicznych jest także dodanie uchwytów ze sznurka bawełnianego w dowolnym kolorze, sznurka jutowego naturalnego brązowego oraz tasiemek atłasowych i rypsowych. Możliwe jest również nitowanie otworów pod uchwyty.

Kolejną naszą propozycją są ekologiczne torby papierowe z papierów ozdobnych barwionych w masie, fakturowanych, perłowych i powlekanych. Uszlachetnić je można nie tylko stosując druk offsetowy czy sitodruk, lecz również lakier UV zwykły lub wypukły, a także stosując uchwyty w postaci różnego rodzaju sznurków, tasiemek lub uchwytów sztancowanych. Wykonujemy również zdobienia ręczne, wykonywane przez nasze doświadczone artystki, które używają farb, brokatów oraz klejów.

W naszej ofercie znajdziesz również torby reklamowe z nadrukiem oraz torby jednokolorowe.

Zobacz również nasze torby ozdobne!